سیب زمینی رضا قوچان نژاد هیرنوین اردیویژه

سیب زمینی: رضا قوچان نژاد هیرنوین اردیویژه لیگ هلند قوچان نژاد ویلم

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی باید بگذاریم مردم نفسی بکشند، آنها را اذیت نکنیم / روحانی

 گفت سلیقه با «سین» است یا «صاد»؟ | هنگامی که راجع به بانک‌ها حرف می‌زنیم نیمه خالی لیوان را می‌بینیم 

باید بگذاریم مردم نفسی بکشند، آنها را اذیت نکنیم / روحانی

روحانی: باید بگذاریم مردم نفسی بکشند، آنها را اذیت نکنیم

عبارات مهم : واردات

گفت سلیقه با «سین» است یا «صاد»؟ | هنگامی که راجع به بانک ها حرف می زنیم نیمه خالی لیوان را می بینیم

– مدیر چمهور گفت: بعضی می گویند تعامل سازنده با دنیال خوب نیست. گفت سلیقه با «سین» است یا «صاد»؟ گفت سلیقه ها متفاوت است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری ها، حسن روحانی مدیر جمهور در مراسم بهره برداری همزمان از چند طرح اقتصادی و زیربنایی در خراسان رضوی، با تقدیر از تلاش های وزیر جهاد کشاورزی و کشاورزان اظهارداشت: در این ایامی که به نام روزهای کارگر و معلم مزین است انصافاً باید دست همه کشاورزان را بوسید که جهت خودکفایی کشور در مواد غذایی تلاش می کنند.

باید بگذاریم مردم نفسی بکشند، آنها را اذیت نکنیم / روحانی

اهم بیانات مدیر جمهور به شرح زیر است:

* نخستین توصیه مهمی که وجود دارد این است که امروز 123 طرح و پروژه در کشاورزی افتتاح می شود که ارزش آن را هم 313 میلیارد تومان با بیش از 9 میلیون یورو اعلام کردند. توصیه مهمّ دیگر این بود که تلاشی که وزارت کشاورزی و کشاوران جهت سامانه های نوین آبیاری انجام می دهند که بسیار مهم است.

 گفت سلیقه با «سین» است یا «صاد»؟ | هنگامی که راجع به بانک‌ها حرف می‌زنیم نیمه خالی لیوان را می‌بینیم 

* یکی از راه حل های مسئله کم آبی صرفه جویی در آب در بخش کشاورزی است که بااهمیت ترین قدم هست. آقای حجتی اشاره کرد که در دولت یازدهم تا کنون 56 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان خراسان رضوی به سامانه نوین آبیاری مجهز شده است هست. کل زمین هایی که در همه دولت ها از اول انقلاب تا کنون به این سامانه مجهز شده است است 110 هزار هکتار بوده هست؛ یعنی در این چهارسال بیش از نصف آن انجام شده است است.

* مهم است که خدمات کشاورزان را نادیده نگیریم، اشکال ندارد خدمات دولت نادیده گرفته شود؛ لیکن خدا در قیامت اجر آن را می دهد ولی این کار کشاورزان و بخش فعال مهندسی ما است که نباید نادیده گرفته شود. چنانکه آقای حجتی گفت اگر 28 هزار هکتار دیگر به آن اضافه کنیم قدم بسیار مهمی در مسئله صرفه جویی آب برداشته می شود.

* بعضی می گویند تعامل سازنده با دنیال خوب نیست. گفت سلیقه با «سین» است یا «صاد»؟ گفت سلیقه ها متفاوت هست. بذری که ما در بعضی زمینه ها وارد می کنیم محصول ما را سه چهار برابر می کند؛ یعنی از همان زمین سه برابر برداشت می کنیم. اینکه مهندس فتاح می گوید در امداد کار می کنیم که مستمری بگیران ما سه چهار برابر بگیرند که کار ارزشمند و درست و واجبی هست، یکی از راه ها این است که کشاورز عزیز ما بتواند از محصول خود دو سه برابر برداشت کنند.

باید بگذاریم مردم نفسی بکشند، آنها را اذیت نکنیم / روحانی

* از کارآفرینان کشور و از همه آنهایی که به جایی اینکه پول خود را به سمت دلالی و کارهایی که جهت رشد کشور مضر هست، ببرند پول خود را صرف کارآفرینی می کنند، تقدیر می کنم. از همه سرمایه گذران، کارآفرینان و کسانی که در این کشور تلاش می کنند رشد و توسعه به کشور بیاید و جهت جوانانمان اشتغال و برایمان افتخار بیاید و صادراتمان زیاد کردن یابد، تقدیر می کنم.

* هنگامی که گفته می شود 50 میلیارد دلار واردات در کشور داشته ایم، خیلی ها گرفته می شوند و می گویند آیا اینقدر واردات زیاد هست، اساس این حرف درست است که باید واردات را کنترل کنیم، ولی اینکه 82 درصد از این واردات مربوط به کالاهای سرمایه ای و واسطه ای می شود، این یعنی تولید و یعنی همان کالای ایرانی.

 گفت سلیقه با «سین» است یا «صاد»؟ | هنگامی که راجع به بانک‌ها حرف می‌زنیم نیمه خالی لیوان را می‌بینیم 

* هنگامی که از کالای ایرانی صحبت می کنیم، یعنی نه اینکه همه اجزای آن ایرانی است بلکه به هر حال کار نهایی در کشور انجام می شود، 82 درصد از 50 میلیارد دلار واردات؛ یعنی حدود 41 میلیارد دلارش مربوط به کالاهایی می شود که مربوط به تولید در کشور هست، حتی پول هایی که جهت خدمات نیز داده می شود، بخشی از آن در بخش علمی و تکنولوژی است که جهت تولید بافایده است.

*این توصیه جهت مردم ما دلگرم کننده است که فکر نکنند همه واردات کالاهای ساخته شده است مصرفی هست، اینکه وزیر صنعت گفت در ماه فروردین 15 درصد صادرات غیرنفتی ما زیاد کردن یافته است یک خبر بسیار خوبی جهت همه ما هست؛ یعنی امسال سال تحرک، توسعه و حرکت است.

باید بگذاریم مردم نفسی بکشند، آنها را اذیت نکنیم / روحانی

* بعضی ها همه اش به نکات منفی اشاره می کنند، صبح دلم می خواست جهت افتتاح کارخانه شیشه فلوت بروم، ولی هماهنگی ها انجام نشد و از مردم فریمان عذرخواهی می کنم که نتوانستیم خدمت آنها برسیم.

* از همین جا از همه بانک هایی که در این زمینه کمک می کنند تقدیر می کنم. در مورد بانک ها موقعی که خودم هم صحبت می کنم زیاد نیمه خالی لیوان را می بینم و انتقاد مطرح می کنم، ولی خدمات اینها را نباید فراموش کنیم، بانک ها در کشور ما ستون فقرات توسعه اقتصادی هستند، توسعه اقتصادی بدون بانک نمی توانیم داشته باشیم. جذب سرمایه خارجی و داخلی بدون بانک امکان پذیر نیست و امیدوارم با تلاش بانک ها و صندوق توسعه ملی این کارهای عظیمی را که بر دوش ما است انجام دهیم.

* برقی کردن راه آهن مشهد-تهران یکی از پروژه های بسیار مهمّ است که مسئله مالی داشت.وزیر راه و شهرسازی در جلسه ای که پیش از سفر به خراسان رضوی داشتیم اعلام کرد که همه مراحل مالی این پروژه انجام شده است و کارها اجرایی به زودی شروع می شود.

* راه آهن خاف به هرات هم بسیار مهم است که کشور را به کشور همسایه متصل می کند، امیدواریم این وعده هایی که نسبت به آزادراه و بزرگ راه و راه روستایی داده شده است است تا آخر دولت اجرایی شود.

واژه های کلیدی: واردات | کشاورزی | صندوق توسعه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs